RECETOX na Festivalu vědy 2013

Festival vědy s RWE se konal v pátek 13. a v sobotu 14. září 2013 v Brně v areálu na Kraví hoře. Motto letošního festivalu bylo předvést, jak zábavná a důležitá věda je. Akce se i přes nepřízeň počasí velmi vydařila a navštívilo ji bezmála pět tisíc lidí.


Centrum pro výzkum toxických látek v prostředí se již tradičně zapojilo do organizace festivalu a připravilo si na svém stánků dvoudenní interaktivní program „Víš, jak poznáš čistou vodu a půdu“ a v divadelním stanu hrálo pro návštěvníky divadlo – Vědeckou pohádku o vodě.

V pátek 13. září byli hlavními návštěvníky žáci a studenti základních a středních škol, v sobotu 14. září pak tradičně rodiny s dětmi. Na stále obleženém stánku RECETOX se návštěvníci seznamovali s tím, co lze zkoumat ve vodě a půdě a jak se u nás studuje jejich znečištění. Zahráli si na vědce a posuzovali, jak je která chemická látka jedovatá. Na připravených mikroskopických preparátech hledali, na jaký organismus se dívají, v jakém je stadiu vývoje a jestli se správně vyvíjí. Toto pozorování zajímalo nejen malé návštěvníky. Další přiblížení vědy zábavnou formou čekalo stovky dětí a studentů v divadle, kde mladé vědkyně z RECETOX hrály pohádku o špinavé řece a nešťastných rybách, které viděl vědec z RECETOX.

Generálním organizátorem festivalu byla Hvězdárna a planetárium Brno, hlavními organizátory Masarykova univerzita (včetně RECETOX), Mendelova univerzita, Vysoké učení technické v Brně a Univerzita obrany. Hlavním partnerem festivalu je společnost RWE a.s.

4.10.2013


Zpět