Julie Dobrovolná a Jakub Hofman: noví profesoři na RECETOXu

18. 6. 2020 Martin Smolík

Ve středu 17. června byly prezidentem České republiky Milošem Zemanem podepsány jmenovací dekrety nových profesorů vysokých škol. Jsme velmi potěšeni, že jsou mezi nimi i dva zástupci centra RECETOX Masarykovy univerzity, kteří jsou špičkami ve svých oborech. Nejvyšší vědecko-pedagogický titul získala Julie Dobrovolná, která v RECETOXu vede výzkumnou skupinu Molekulární metabolismus a chronická onemocnění a Jakub Hofman, který je vedoucím výzkumné skupiny Půdní environmentální chemie a toxikologie.

Oba jsou mezi 80-ti nově jmenovanými profesory, pro něž byly podepsány jmenovací dekrety na návrhy vědeckých a uměleckých rad vysokých škol. Na Masarykovu univerzitu z této osmdesátky připadlo celkem 13 nově jmenovaných profesorů.

Julie Dobrovolná se stává profesorkou v oboru Patologická fyziologie a Jakub Hofman profesorem v oboru Ekotoxikologie. Jmenovací dekrety si slavnostně převezmou z rukou Ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy v Karolinu Univerzity Karlovy ve čtvrtek 2. července v 11 hodin.

Gratulujeme všem nově jmenovaným profesorům a přejeme mnoho dalších kariérních i osobních úspěchů do budoucna.