RECETOX Student Best Poster Award

9. 6. 2020 Martin Smolík

Druhého června proběhlo na RECETOXu vůbec první vyhlašování vítězů „Best Poster Award“ udělované za nejlepší poster prezentovaný v rámci nové Ph.D. konference. Vyhlášení vítězů, kterého se ujal prof. Luděk Bláha, proběhlo s ohledem na aktuální situaci v hybridním režimu, kdy přibližně polovina účastníků byla přítomna v přednáškové místnosti a další polovina se ke svým kolegům připojila online.

Celá poster session byla letos opravdu jedinečná. Namísto tradičního setkání studentů u posterových tabulí proběhla celá v online režimu. Novinkou bylo i samotné hodnocení studentských prací. Postery tentokrát nehodnotili vedoucí jednotlivých studentů, ale přímo studenti, jejichž úkolem bylo nejen vybrat nejlepší postery v dané kategorii, ale také poskytnout relevantní zpětnou vazbu a doporučení.

Celkem bylo v poster session zařazeno 51 prací, které bylo nutno vyhodnotit. Tyto práce byly rozděleny do dvou kategorií podle ročníku, ve kterém se studenti právě nacházejí. Vznikly tak tedy kategorie 1. – 2. ročník a ročník 3+. Kromě hodnocení posterů

Vítězi poster session se v roce 2020 stali:

Zuzana Nováková s posterem: Toxicity does not vanish into thin air

Eva Konečná s posterem: Early Childhood Resistome Development

a Luděk Sehnal s posterem: Hunt for the Antarctic Treasure

Vítězům gratulujeme a těšíme se na další ročník Ph.D. konference.